NAŠE ŠKOLA SKONČILA V TOP 3 V OKRESNÍM KOLE JAZYKOVÉHO WOCABEE ŠAMPIONÁTU!

Žáci  3. ročníku získali 2. místo v procvičování slovní zásoby v okresním kole soutěže.

V říjnu se žáci naší školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu.
Jedná se o třetí ročník soutěže v učení slovíček cizího jazyka, ve kterém mezi sebou soupeří studenti
všech cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale také na Slovensku.
Šampionát probíhá online v inovativní aplikaci pro učení cizích slovíček s názvem WocaBee.

Celkem se do soutěže zapojilo celkem téměř 60 000 žáků!
V našem okrese se v TOP 3 umístnili žáci naší školy, třída: 3. ročník,
kterou učí paní ředitelka Juchelková. Žáci získali 2. místo díky tomu, že v soutěžním období mezi 20.10. a 29.10.2021
nahráli denně v průměru až 231 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka.
Žáci v aplikaci získávají body pouze za správné odpovědi při procvičování slovíček.
Celé třídě děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme k umístění!

NAŠE ŠKOLA SKONČILA V TOP 3 V OKRESNÍM KOLE JAZYKOVÉHO WOCABEE ŠAMPIONÁTU!

V říjnu se žáci naší školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu.

Celkem se do soutěže zapojilo celkem téměř 60 000 žáků!
V našem okrese se v TOP 3 umístnili žáci naší školy, třída: 3. ročník,
nahráli denně v průměru až 231 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka.
Celé třídě děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme k umístění!

PROJEKTOVÝ DEN SE ZAHRANIČNÍM STUDENTEM

Naše škola se ve školním roce 2014 – 2015 zapojila do projektu „ Rodilí mluvčí do škol – zvyšování jazykové vybavenosti žáků základních škol pomocí rodilých mluvčích a zapojením škol do mezinárodních projektů", který pořádala jazyková škola Hello ve spolupráci s VŠB v Ostravě. Obsahem projektu byla realizace komplexních vzdělávacích a podpůrných aktivit pro žáky a pracovníky základních škol.

VŠB též zorganizovala 13. března 2015 na naší škole projektový den se španělským studentem, kterého se zúčastnili žáci 4. a 5. ročníku. Pro žáky byl připraven naučný program se spoustou her, kvízů, soutěží a samozřejmě zábavnou prezentací o Španělsku. Projektový den sklidil u žáků obrovský úspěch.

Kliknutím na fotku otevřete video z projektového dne se zahraničním studentem.

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA

MUZIKÁL "UKŘIŽOVÁNÍ KRISTA"

BESEDA S OLYMPIONIČKOU ŠÁRKOU KAŠPÁRKOVOU

V pátek 18.10.2013 proběhla na naší škole  beseda  o projektu OVOV.

Za dětmi přijela mistryně světa a bronzová medailistka z OH Šárka Kašpárková a její trenér a partner Michal Pogány.

Po přestavení projektu OVOV si Šárka zasoutěžila s Michaelou, Nelou, Daliborem, Michaelem a paní učitelkou Aničkou V. v přeskocích přes švihadlo. Všichni ukázali, že jim sport není cizí a úžasní byli i spolužáci, kteří kamarády povzbuzovali k lepšímu výkonu.

Šárka přivezla dětem ukázat své nejcennější medaile, odpovídala na spoustu zajímavých otázek a děti za odměnu dostaly fotku s podpisem Šárky a mohly se s ní vyfotografovat.

Více zde: https://www.skolastrahovice.cz/news/beseda-se-sarkou-kasparkovou/

1. MÍSTO VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI

Žáci 4. a 5. ročníku se v říjnu 2013 zúčastnili v rámci výtvarné výchovy pod vedením paní učitelky Juchelkové soutěže s názvem
Evropská unie očima těch nejmenších, kterou vyhlásil
EUROPE DIRECT BRUNTÁL  v rámci Evropského roku občanů 2013.

Úkolem soutěže bylo nakreslit obrázek s tématikou Evropské unie, nejlépe zachycující práva,
ale i povinnosti, vyplývající z evropského občanství.

Výherce vybrala tří členná komise složená z vedoucí informačního střediska Europe Direct
Bruntál a zástupců galerie Freud&Thal.

Výherci soutěže jsou:

1. místo – Nela O., 9 let, ZŠ Strahovice
2. místo – Anna K., 10 let, ZŠ Jindřichov
3. místo – Kateřina K., 10 let, ZŠ Ludgeřovice
4. místo – Karin D., 10 let, ZŠ Strahovice
5. místo – Irena T., 10 let, ZŠ Jindřichov
6. místo – Marie B., 9 let, ZŠ Velké Heraltice

Nelo a Karin, gratulujeme!!!

PODZIMNÍ VÝSTAVA - KLUB ROJÁČEK PŘI ZŠ STRAHOVICE

Základní škola a Mateřská škola Strahovice, příspěvková organizace

ŘEDITELKA zs.strahovice@seznam.cz

Strahovice 125
Strahovice

Zřizovatel: Obec Strahovice, https://www.strahovice.cz/

ID datové schránky: hbrmhug

ZŠ učitelé: skolastrahovice@seznam.cz
MŠ: ms.strahovice@email.cz

Základní škola- sborovna 553 650 587
Ředitelka školy - ředitelna 553 775 424, 731 172 398
Školní družina: 553 775 425
Jídelna: 553 662 620
Mateřská škola: 553 650 551

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode